Temat depilacji laserowej wraca często przed okresem wakacyjnym. Wraz ze zbliżającym się latem pojawiają się pytania, co zrobić, aby cieszyć się gładką skórą bez konieczności ciągłego stosowania maszynki do golenia. Depilacja laserowa to coraz popularniejsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat i poznać kilka istotnych informacji. W artykule omówimy, czym jest depilacja laserowa, jakie są zalecenia przed jej wykonaniem. Poznamy wady i zalety tej metody oraz omówimy, czego nie należy robić przed. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani i świadomi, co nas gdybyśmy zdecydowali się na wybór tego sposobu usuwania włosów.

Czym jest depilacja laserowa i jak działa?

Laserowe usuwanie owłosienia jest obecnie jedną z najczęściej wykonywanych procedur w gabinetach kosmetologicznych. Lasery do depilacji za pomocą energii termicznej niszczą mieszki włosowe wraz z cebulką, uniemożliwiając ich ponowny wzrost. Dzięki temu mogą umożliwić osiągnięcie długotrwałych efektów redukcji owłosienia. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia: laser diodowy, aleksandrytowy lub neodymowo-yagowy.

Depilacja laserowa przeprowadzona przez profesjonalistę w klinice lub gabinecie kosmetologicznym jest bezpieczną procedurą. Zachodzą jednak pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających (np. nagietek, dziurawiec),
  • infekcje wirusowe i bakteryjne w miejscu depilowanej powierzchni.

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza zawsze szczegółowy wywiad. Zapoznaje klienta z przeciwwskazaniami do depilacji i upewnia się, że procedura może zostać bezpiecznie wykonana. Przeprowadza także próbę laserową, aby ustawić odpowiednie parametry urządzenia.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Pierwszym krokiem jest zawsze wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Odpowiednie przygotowanie do depilacji laserowej ma ogromny wpływ nie tylko na skuteczność zabiegu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo osoby, która poddaje się zabiegowi.

Dzień przed planowaną depilacją laserową powinno się usunąć włoski na obszarze zabiegowym. Włosy w miejscu działania lasera mogłyby nie tylko osłabić skuteczność depilacji, ale też powodować podrażnienia, a nawet poparzenie. Energia lasera powinna dotrzeć przez skórę bezpośrednio do mieszka włosowego, dlatego należy dokładnie ogolić ciało maszynką.

Osoby, które rozważają skorzystanie z tego typu rozwiązania, powinny także pamiętać o szczególnej pielęgnacji skóry. Jej zwiększone nawilżenie zmniejsza ryzyko podrażnień spowodowanych działaniem lasera.

Czego nie robić przed zabiegiem depilacji laserowej?

Wiemy już, jak przygotować się do depilacji laserowej. Powiedzmy teraz krótko, czego nie wolno robić przed zabiegiem.

Dzień przed zabiegiem należy pozbyć się włosków na danym obszarze. Nie wolno jednak stosować depilatora, wosku, ani kremów do depilacji. To niezwykle ważne, ponieważ laser działa na mieszek włosowy, a cebulka włosa musi być obecna w skórze, aby procedura była skuteczna.

W dniu zabiegu nie należy złuszczać skóry peelingiem. Pod wpływem działania lasera może dojść do lekkiego zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Wcześniejsze terapie złuszczające mogą spotęgować niepożądany efekt.

Osoby, które planują zabieg laserowej depilacji, powinny minimum 4 tygodnie przed jego wykonaniem zrezygnować z kąpieli słonecznych, solarium, a także stosowania samoopalacza. Światło lasera skupia się na melaninie, która znajduje się nie tylko we włosach, ale i w skórze. Świeża opalenizna działa więc na laser rozpraszająco, co może zmniejszać skuteczność terapii.

Bezpośrednio w dniu zabiegu nie powinno się stosować żadnych kosmetyków na obszarze, który będzie poddany działaniu lasera.

Przeraża Cię wizyta u kosmetologa? Jak mentalnie przygotować się do zabiegu?

Pierwszy zabieg może wzbudzać emocje, szczególnie w przypadku depilacji laserowej bikini. Wiele osób odczuwa dyskomfort i skrępowanie. Czy przygotowanie do zabiegu może obejmować nastawienie psychiczne? Jak najbardziej! Pamiętaj, że dla doświadczonego kosmetologa to codzienny element pracy. Rozważając zabieg depilacji laserowej, warto zadbać o własny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Może w tym pomóc sprawdzenie oferty placówek, które posiadają status kliniki medycznej. Kosmetolodzy wykonujący zabieg depilacji laserowej w tego typu placówce mają odpowiednie kompetencje, potrafią zachować profesjonalizm i sprawić, że poczujesz się komfortowo.

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest z pewnością interesującą opcją na trwałe usuwanie owłosienia, którą można rozważyć zwłaszcza przed okresem wakacyjnym. Przed przystąpieniem do zabiegu istotne jest zapoznanie się z zasadami przygotowania, przeciwwskazaniami oraz zaleceniami dotyczącymi postępowania po zakończeniu procedury. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i przestrzeganiu wskazówek specjalistów można zwiększyć jej skuteczność i zminimalizować ryzyko podrażnień. Wybór profesjonalnej kliniki medycznej to sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa i komfortu podczas całej procedury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj